Shelby County Junior Fair Market Rabbit Show


Market Class 1 Blue

First: Jessica Batton

Second: Emily Albers

Third: Breah Kuck

Fourth: Morgan Hayes

Fifth: Andrew Timmerman

Market Class 2 Blue

First: Emma Freytag

Second: Katelyn Sosby

Third: Miah Huelskamp

Fourth: Audrey Barthorst

Fifth: Hayden Riesenbeck

Market Class 3 Blue

First: Myles Platfoot

Second: Ellie Henman

Third: Claire Henman

Fourth: Jameson Huelskamp

Fifth: Madison Young

Market Class 4 Blue

First: Joshua Madden

Second: Katelynn Garber

Third: Madilynn Platfoot

Fourth: Evan Albers

Fifth: Caleb Kauffman

Market Class 5 Blue

First: Erynn Sosby

Second: Kyle Maurer

Third: Luke Homan

Fourth: Mindy Schmitmeyer

Fifth: Sophia Rowles

Market Class 6 Blue

First:Megan Maurer

Second: Madison Kipp

Third: Evan Heidenreich

Fourth: Tabitha Gratz

Fifth: Reece Smith

Market Class 7 Blue

First: Kara Gillman

Second: Abby Holthaus

Third: Carissa Fast

Fourth: Samantha Martin

Fifth: Jenna York

Market Class 8 Blue

First: Kaitlin Gillman

Second: Aaron Maddy

Third:Regan DeMotte

Fourth: Lonna Health

Fifth: Cody Selanders

Market Class 9 Blue

First: Lance Poeppelman

Second: Julie May

Third: Luke Geise

Fourth: Seth Puckett

Fifth: Jordan Henman

Market Class 1 Orange

First: Madison Kipp

Second: Joshua Madden

Third: Luke Homan

Fourth: Kaitlin Gillman

Fifth: Ciera Hayes

Market Class 2 Orange

First: Derek Madden

Second: Kasey Copeland

Third: Madelaine Martin

Fourth: Miah Huelskamp

Fifth: Paige Vondenhuevel

Market Class 3 Orange

First: Carissa Fast

Second: Mackenzie Holthaus

Third: Abby Holthaus

Fourth: Cassidy Barr

Fifth: Regan DeMotte

Market Class 4 Orange

First: Cody Selanders

Second: Carter Ingle

Third: Lonna Health

Fourth: Becca Selanders

Fifth: Cassidy Albers

Champion Drive, Meat Pen

Grand Champion Meat Pen: Megan Maurer

Reserve Champion Meat Pen: Madison Kipp

Third : Cody Selanders

Fourth: Erynn Sosby

Fifth: Kyle Maurer

Single Fryer Class 1

First: Hayden Riesenbeck

Second: Drew Young

Third: Austin Pleiman

Fourth: Carley King

Fifth: Katelyn Sosby

Single Fryer Class 2

First: Ellie Henman

Second: Emily Albers

Third: Breah Kuck

Fourth: Ethan Freytag

Fifth: Emma Michael

Single Fryer Class 3

First: Emma Freytag

Second: Sophia Rowles

Third: Ben Schmitmeyer

Fourth: Jameson Huelskamp

Fifth: Taylor Kauffman

Single Fryer Class 4

First: Katelynn Garber

Second: Harley Puckett

Third: Evan Albers

Fourth: Claire Henman

Fifth: Miah Huelskamp

Single Fryer Class 5

First: Joshua Madden

Second: Luke Homan

Third: Mindy Schmitmeyer

Fourth: Erynn Sosby

Fifth: Kate Cook

Single Fryer Class 6

First: Megan Holthaus

Second: Ethan Heidenreich

Third: Abby Holthaus

Fourth: Olivia Cook

Fifth: Cynthia Davidson

Single Fryer Class 7

First: Kara Gillman

Second: Myles Platfoot

Third: Tabitha Gratz

Fourth: Lonna Heath

Fifth: Samantha Martin

Single Fryer Class 8

First: Carissa Fast

Second: Aaron Maddy

Third: Cassidy Albers

Fourth: Reece Smith

Fifth: Jenna York

Single Fryer Class 9

First: Cody Selanders

Second: Kaitlin Gillman

Third: Luke Geise

Fourth: Grace Hageman

Fifth: Lance Poeppelman

Champion Drive, Single Fryer

Grand Champion Single Fryer: Kara Gillman

Reserve Champion Single Fryer: Myles Platfoot

Third: Carissa Fast

Fourth: Megan Holthaus

Fifth: Ellie Henman

comments powered by Disqus